2019/2

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

pořadatelé prestižní ankety Pojišťovna roku již počtrnácté vybrali představitele českého pojišťovnictví, který se významně zasadil o jeho rozvoj. Titul Osobnost pojistného trhu byl za rok 2018 udělen panu Vladimíru Krajíčkovi, bývalému dlouholetému generálnímu řediteli a předsedovi představenstva ERV Evropské pojišťovny. Podělil se s námi o své zkušenosti s vedením lidí i o svůj pohled na zahraniční a tuzemské pojišťovnictví. „Klienta jsme schopni informovat jasně a stručně i bez nových a nových povinných papírů. Pojišťovnictví sice není jednoduché, ale není zase až tak hyperkomplikované. Třeba cestovní pojištění zahrnuje velké množství rizik, avšak i tak se dá vysvětlit.“

Celkový předpis smluvního pojistného dle metodiky ČAP vychází z předběžných údajů za 1. čtvrtletí 2019 ve výši 34,818 mld. Kč a oproti 1. čtvrtletí 2018, s předpisem pojistného cca 33,496 mld. Kč, se jedná o růst 3,9 %. Absolutně tak dle metodiky ČAP trh meziročně narostl na předpisu pojistného o cca 1,322 mld. Kč, jak ve svém článku uvádí Petr Jedlička.

Na 19. ročníku odborné ankety Pojišťovna roku svou předchozí dominanci zopakovala Česká podnikatelská pojišťovna, která získala hned tři první místa – v nejprestižnější kategorii Pojištění průmyslu a podnikatelů a dále v kategoriích Pojištění občanů a Autopojištění. Do čela kategorie Životní pojištění se z loňské 3. pozice dostala Allianz pojišťovna a kategorii Specializované pojištění opět opanovala ERV Evropská pojišťovna. Více informací se nachází v rubrice Z domova.