2020/1

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

celý svět, ČR nevyjímaje, prochází zkouškou v podobě šíření koronaviru – některými přeceňovanou, jinými bagatelizovanou. Vlády jednotlivých států jsou prověřovány ve schopnosti řídit a vést, vyhodnocovat a konat, promluvit k národu a upokojit jej. Od obyvatel se pak očekává jejich organizovanost a odpovědnost vůči svému okolí. Do jaké míry jsme na všech úrovních obstáli, ukáže čas. Z nastalé situace bychom si však již nyní mohli odnést připomínku toho, jak je vše relativní a že naše dny se mohou vmžiku ubírat jiným směrem, než bychom si přáli. Stupeň uvědomění, který si dokážeme připustit, už záleží na každém z nás.

O svůj pohled nejen na koronavirus, ale zejména na obchodní filozofii Pillow pojišťovny, regulaci a český trh s pojištěním vozidel se s námi v rozhovoru podělil předseda představenstva Jakub Strnad: „Tvoříme od základu digitální nízkonákladovou pojišťovnu a věříme, že každý má dělat to, co umí nejlépe. My máme vizi moderního pojišťovnictví, které přinese jasnou a srozumitelnou službu a chce hrát za každých okolností fér. Proto nemáme drahé pobočky a naši klienti s námi mohou vše vyřešit po telefonu nebo e-mailem.“

Pojištění odpovědnosti je často předmětem soudních rozhodnutí, neboť sporných otázek otevírá tato problematika mnoho. V loňském roce byla vydána dvě rozhodnutí Nejvyššího soudu, která mohou mít praktické dopady do každodenního fungování tohoto pojištění. Ve svém příspěvku je představí Lucie Jandová z Generali České pojišťovny.